Opis događaja
Ove godine Samoborski Fašnik nudi nezaboravno iskustvo za najmlađe uz bogat dječjih povorki, nastupa, program radionica, predstava i koncerata. Zaronite u svijet maškaranih kreacija na radionicama gdje će mališani moći izrađivati vlastite maske. U fašničke vikende 3., 4., 10. i 11. veljače od 10 sati na Trgu Srakinih mališana kreće zabava: graffiti, breakdance i hip hop radionice, izrada životinjskih maski ZOO-a Zagreb, predstave, mađioničari, cirkus i šašavi vlakić uveseliti.
Raspored Samoborskog Fašnika 2024
Petak, 02. veljače:
Mjesto održavanja: Trg kralja Tomislava
9:00 Otvaranje 198. Samoborskog fašnika:
– Mažoretkinje Nedelišće, Mala Subotica, Dubrava, Ogulin, Gornji Mihaljevec, Nuštar, Samobor
– Sraka, Princ, Sudec i Fiškal – predaja ključeva i proglašenje Slobodne Fašničke Republike
– Maskirane grupe: Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola, Nordijski hodači Crvenog križa, Udruga Oživljena povijest Samobor, Klub poduzetnica Samobor – SamoZbor, Gradska uprava
20:00 Gost večeri: PETAR GRAŠO
Subota, 03. veljače:
Mjesto održavanja: Trg kralja tomislava
10:40 DZ Smješak
11:00 Povorka dječjih vrtića: Bubnjari iz Pešče, DV Izvor, Potočić, Mali prijatelji, Dječji grad, Osmijeh, Grigor Vitez
12:30 5. fašnička utrka roditelja: Tata – mata, mamut i lopata
13:00 Izbor obiteljske maske
13:30 Ludorije iza zdenca
16:00 Fašnički bend: Od sumraka do zore
18:00 Fašnički prijatelji: Pikači – Selnica, Kokice Lokice – Društvo žena Reka, Pačji ples – Društvo žena Reka, KUD Delovi – Novigrad Podravski, Dobovski šoumani – Dobova, Vikinzi iz Luča – Loč Dobova, Djeca cvijeća – Makarska rivijera, KU Markova kumpanija – Pag, Kapelski krampusi – Brežice
Izbor pojedinačnih i grupnih maski
20:00 Gost večeri: MATE BULIĆ
Mjesto održavanja: Trg Matice hrvatske
10:00 – 15:00 Graffiti radionica
11:00 – 15:00 Break dance radionica by PK Point
11:00 – 14:00 Edukativno kreativna radionica izrade životinjskih maski Zoološkog vrta Grada Zagreba
12:00Duo Šmizla, predstava
13:00 Monsieur Kriche, predstava
12:00 – 15:00 Šašavi vlakić
NEDJELJA, 04. veljače:
Mjesto održavanja: Trg kralja tomislava
10:30 – 13:00 Dječji gosti: Svetojanske mažoretkinje, DZ Bajka, DV Malešnica, PK Balans, DZ Kikići i Genijalci, PK Point, DZ Strmečki mališani, Mađarsko kulturno društvo Ady Endre
13:00 Izbor obiteljske maske
15:00 Povorka mjesnih odbora: MO Rude, MO Rakov Potok, MO Konšćica
Izbor pojedinačnih i grupnih maski
17:00 Gost večeri: 4 TENORA
Mjesto održavanja: Trg Matice hrvatske
10:00 – 15:00 Graffiti radionica
11:00 – 15:00 Hip hop radionica by PK Point
11:00 – 14:00 Edukativno kreativna radionica izrade životinjskih maski Zoološkog vrta Grada Zagreba
12:00 Magic Rico, predstava
13:00 Kesten i Papaja, predstava
12:00 – 15:00 Šašavi vlakić
Petak 09.02.2024
Mjesto održavanja: Trg kralja Tomislava
20:00 GOST VEČERI: ŽELJKO BEBEK
Mjesto održavanja: Fašnički šator
22:30FAŠNIČKI ŠATOR: NIGHT EXPRESS
Subota 10.2.2024
Mjesto održavanja: Trg kralja Tomislava
Mjesto održavanja: Trg Matice hrvatske
10:00 GRAFFITI RADIONICA - Radionica izrade grafita i brojna iznenađenja.
Mjesto održavanja: Fasnički šator
22:30 FAŠNIČKI ŠATOR: BEGINI
Nedjelja, 11.2.2024
Mjesto održavanja: Trg kralja Tomislava
10:30 DJEČJI GOSTI - Vokalni sastav Glazbeno – umjetničkog ateljea Kralj, DV Vrbik , DZ Kići I Genijalci, Mažoret klub Unity S, DV Zvončica – Viškovo, DZ Zagrebački anđeli, DV Potočić Tuheljski – Tuhelj, DV Maksimir, Stupničke mažoretkinje, KUD Mihovil Krušlin – Šenkovec
13:10 IZBOR OBITELJSKE MASKE - Denite maske i dojdite!
16:30 IZBOR MASKI Počinje izbor maski … i traje dok vidite i čujete 4 fašnička lika
17:00 GOST VEČERI: SLAVONIA BAND
Mjesto održavanja: Trg Matice hrvatske
10:00 GRAFFITI RADIONICA - Radionica izrade grafita i brojna iznenađenja.
11:00 SRAKOTRK - Start najpopularnije fašničke orijentacijske utrke je u 11 na Trgu Srakinih mališana!
11:00 EDUKATIVNO KREATIVNA RADIONICA IZRADE ŽIVOTINJSKIH MASKI - Uz pomoć kreativaca iz Zoološkog vrta Grada Zagreba izradi vlastitu životinjsku masku.
Mjesto održavanja: Trg kod Pošte
Utorak 13.02.2024
Mjesto održavanja: Trg kralja Tomislava
19:00 SUĐENJE PRINCU FAŠNIKU - Zgorel bu zgorel!
20:00 GOST VEČERI: Severina
Mjesto održavanja: Fašnički Šator
22:30 FAŠNIČKI ŠATOR: LET3